Veikla
2016-04-18 07:35
Spausdinti

Istoriniai šaltiniai liudija, kad jau Antikos laikais buvo žinomos šiaurėje gyvenusios baltų gentys, kurias pasiekdavo romėnų pirkliai. Iš čia pirmaisiais amžiais po Kristaus į Romą gabentas gintaras. Minima, kad jau XIV a. Lietuvoje buvo greitkelių. Ėjo jie ir per Alytų, Seirijus, Ūdriją, Merkinę. XV–XVI a. plėtojantis tarptautiniai prekybai, svarbus tapo Maskvos – Poznanės maršrutas, kuris ėjo per Vilnių, Varėną, Merkinę, Gardiną. Kiti du amžiai Lietuvoje davė Kauno – Alytaus kelią, kuris toliau vingiavo į Merkinę ir Gardiną. Keliai nuo senų senovės buvo reikalingi žmonių bendravimui ir prekybai. Naujieji laikai jau net neįsivaizduojami be kelių.

Alytaus regiono kelininkai darbą pradėjo 1918 m. gruodžio 6 d. tada, kai buvo įkurta Plentų, vandens kelių ir uostų valdyba, kuri turėjo tvarkyti ir prižiūrėti sauskelius ir vandens kelius. Tais pačiais metais prie Plentų, vandens kelių ir uostų valdybos įsteigti penki kelių rajonai. Vienas kelių rajonas įsteigtas Alytuje.

Įmonės juridinis statusas ir pavadinimas daug kartų buvo keičiamas, kol 1995 m. balandžio 4 d., remiantis Lietuvos Respublikos ir savivaldybės įmonių įstatymu, pavadinta valstybės įmone „Alytaus regiono keliai“, kurios direktoriumi 1995 m. kovo 29 d. paskirtas Romualdas Snarskis (buvęs Alytaus valstybinės kelių valdybos direktorius). Šiai įmonei Romualdas Snarskis vadovavo 34 metus. Ilgametį direktorių, jam išėjus į pensiją, 2008 m. spalio 1 d. Lietuvos automobilių kelių direkcijos įsakymu Nr. k-95 pakeitė ir direktoriumi tapo Bronius Vaičiulionis, kuris įmonei vadovauja iki šių dienų. VĮ „Alytaus regiono keliai“ sudaro trys kelių tarnybos: Alytaus kelių tarnyba, kuriai vadovauja viršininkas Romualdas Balčiūnas, Varėnos kelių tarnyba – viršininkas Algis Vičkačka, Lazdijų kelių tarnyba, kuriai vadovauja viršininkas Alvidas Gabrys.

Įmonė kartu su struktūriniais padaliniais – žiemą, vasarą prižiūri 1474,099 km kelių Alytaus apskrityje. Alytaus regione asfaltinę dangą turi 78,08 proc. kelių, tai vienas geriausių rodiklių tarp visų dešimties valstybės kelių priežiūros įmonių. Operatyviai ir veiksmingai prižiūrėti keliams įmonė naudoja šiuolaikinę techniką. Eismo saugumui gerinti Alytaus regione rekonstruojami keliai ir jų sankryžos. Alytaus kelininkai ištisus metus rūpinasi, kad eismas Alytaus rajone prižiūrimais keliais būtų saugus, o patys keliai – kuo saugesni. Įmonė tęsia senas trijų Dzūkijos rajonų – Alytaus, Lazdijų ir Varėnos – kelininkų tradicijas, rūpinasi, kad keliai neužaugtų jokiomis žolėmis nei tarp žmonių, nei tarp tautų.

Atnaujinta 2016-04-18 07:35